گروه مهندسی سوراسل
خانه / نیروگاه خورشیدی خانگی / قیمت نیروگاه های خورشیدی خانگی | احداث نیروگاه خورشیدی

قیمت نیروگاه های خورشیدی خانگی | احداث نیروگاه خورشیدی

بخش عمده انرژی برق در ایران، از سوخت فسیلی و آب تولید می شود. در کنار این، بخش هایی از کشور وجود دارد که دولت یا شرکت های خصوصی اقدام به نصب پنل خورشیدی کردند و از انرژی پاک یا همان انرژی خورشیدی یا باد استفاده می کنند. برای استفاده از این انرژی ها در نخست باید چند مسئله را در دید داشت؛ نخست این که برای چه کاری می خواهیم پنل خورشیدی نصب کنیم و دوم این که هزینه های آن را برآورد نماییم و ببینیم آیا کاری که انجام می دهیم به صرف هست یا خیر! بهرحال انرژی پاک هزینه هایی را در بر دارد؛ ولی این را نباید از یاد برد که این می تواند بسیار در بخش محیط زیست مفید باشد. راه اندازی نیروگاه خورشیدی اکنون در بخش های از کشور انجام شده است. برای نخستین بار در سال 1387، نخستین نیروگاه خورشیدی ایران که در عین حال در زمان خود بزرگترین نیروگاه خورشیدی خاورمیانه بود، در شیراز افتتاح شد. 

با همه این ها اگر قصد راه اندازی نیروگاه خورشیدی سولار را دارید، همه محاسبات نیروگاه خورشیدی را در نظر داشته باشید و فواید و معایب احداث نیروگاه خورشیدی را نیز بررسی نمایید. همچنین قیمت نیروگاه های خورشیدی خانگی را نیز می توانید از شرکت های تولیدکننده و واردکننده جویا شوید. 

قیمت نیروگاه های خورشیدی خانگی | احداث نیروگاه خورشیدی

تسهیلات احداث نیروگاه خورشیدی

تسهیلات احداث نیروگاه خورشیدیآن گونه که دولت اعلام کرده، تسهیلاتی برای احداث نیروگاه خورشیدی در نظر نگرفته است. از طرفی، کسانی که قصد تأسیس نیروگاه های خورشیدی را دارند، می توانند از بانک ها وام بگیرند. همچنین برخی از شرکت هایی که در این زمینه فعالیت دارند، در معرفی خود وعده گرفتن تسهیلات بانکی را می دهند. بهتر است در این باره، با این شرکت ها تماس گرفت و از چند و چون کارشان اطلاع حاصل کرد. 

م

هزینه ساخت نیروگاه برق خورشیدی خانگی

هزینه ساخت نیروگاه برق خورشیدی خانگیپیش از عقد قرارداد خرید تضمینی برق نیروگاه خورشیدی، می بایست از کیفیت تجهیزات سامانه های خورشیدی اطمینان حاصل کرد. در این عرصه، به سایت های معتبر جهانی و داخلی مراجعه شود. هزینه های ساخت نیروگاه برق خورشیدی را هم فروشگاه های گوناگون اعلام کردند که با سر زدن به وب سایت های این شرکت ها، می توان از تازه ترین نرخ پنل های خورشیدی و هزینه راه اندازی نیروگاه بادی، اطلاع یافت. 

صفر تا صد نیروگاه خورشیدی

صفر تا صد نیروگاه خورشیدیشرکت های مختلفی در عرصه تأسیس نیروگاه های خورشیدی در سراسر ایران فعالیت می کنند. با جستجویی در اینترنت، می بینیم که این شرکت ها خدمات گوناگونی را نیز ارائه می کنند. برخی خدماتی که این شرکت ها ارائه می کنند، این گونه است: 

  • تهیه طرح توجیهی 
  • اخذ تسهیلات برای تأسیس نیروگاه خورشیدی در مقیاس کوچک 
  • مکان یابی 
  • عقد قرارداد خرید تضمینی برق با توانیر 
  • اخذ مجوزهای مورد نیاز 

برای ثبت نام نیروگاه خورشیدی خانگی، نیاز است به سازمان انرژی های تجدید پذیر بهره وری انرژی برق (ساتبا) وزارت نیرو مراجعه کرد. 

پکیج برق خورشیدی

پکیج برق خورشیدیپکیج برق خورشیدی را شرکت های مختلف، بسته به هزینه و نیازی که احساس می شود، انجام می دهند. این پکیج ها در اندازه های گوناگون انجام می شود و در نظر داشته باشیم که برای بهره وری در چه زمینه ای نیاز به نیروگاه داریم. برای قیمت انواع پنل خورشیدی و پکیج های برق خورشیدی بهتر است سری به وب سایت های شرکت های معتبر فعال در این حوزه بزنید. آنان با معرفی پکیج های خود، شما را در این راستا بیشتر راهنمایی خواهند کرد. 

نیروگاه خانگی خورشیدی

نیروگاه خانگی خورشیدیساخت نیروگاه خانگی خورشیدی در کنار این که شما را بی نیاز از برق تولیدی سراسری می کند، می تواند درآمدزا نیز باشد. مشترکین خانگی شبکه توزیع برق شهری قادر هستند، نیروگاه خورشیدی را پشت بام، روی زمین یا هر مکان دیگری نصب کنند. همچنین انرژی مورد نیاز بیشتر لوازم برقی منازل شهری و روستایی و مراکز تجاری را می توان با استفاده از پنل های فتوولتائیک و سیستم های کنترل و ذخیره کننده ساده، تأمین کرد. 

جهت خرید و فروش انواع سیستم های خورشیدی میتوانید با ما در ارتباط باشید:
مشاوره و فروش: مهندس معصومه خانی
راه های ارتباطی:
شماره تماس: 09120583479
آدرس کانال: souracell@
پست الکترونیکی: sourasolarcell@gmail.com

مطلب پیشنهادی

نیروگاه خورشیدی خانگی در مشهد

خریدار نیروگاه خورشیدی خانگی در مشهد

نیروگاه خورشیدی خانگی در مشهد یکی از مباحث روز دنیای تکنولوژی است. خریدار نیروگاه های …

پاسخی بگذارید

باتری خورشیدی-باطری خورشیدی